Tręšimo per lapus ypatumai

Soiltech small 65

Tręšimo per lapus ypatumai

Tręšimas per lapus gali atrodyti kaip naujas būdas aprūpinti augalus trūkstamais elementais, bet ar žinojote kad galimybė per lapus pasisavinti vandenį ir maisto medžiagas jau buvo žinoma prieš tris šimtus metus. Tręšimo per lapus privalumai žemės ūkyje jau buvo naudojami nuo 19 amžiaus.

Kodėl tręšimas per lapus?

 1. Greitas būdas kompensuoti elementų trūkumą sezono metu; maisto medžiagos išlieka ant lapų ilgiau ar trumpiau apie savaitę, tokiu būdu yra sumažinami derliaus ir kokybės nuostoliai.
 2. Dėl aplinkos veiksnių, elementų tokių kai mangano prieinamumas dėl aukšto dirvožemio pH (daugiau nei 6,2 (Soil & Fertilisation manual)) augalams yra sunkiai prieinamas. Tręšimas per lapus gali išspręsti šią problemą.
 3. Apsaugoti ir pamaitinti pasėlius vienu važiavimu. Sutaupant purškimų skaičių dažnai trąšos yra maišomos su pesticidais. Rekomenduojama pasitikrinti ar skirtingos medžiagos gali būti naudojamos kartu.
 4. Griežtėjant tręšimo reikalavimams bus apribojamos maksimalios normos azotui, fosforui ir gyvulių mėšlui. Šios normos gali būti nepakankamos augalų poreikiams užtikrinti. Papildant elementais tręšimu per lapus galima užtikrinti optimalias augimo sąlygas augalui ir taip pat nesumažėjusius derlius ūkininkams.

Svarbios sąlygos tręšimui

Tręšimo per lapus efektyvumas priklauso nuo daugybės veiksnių

 • Augalų charakteristikų: skirtingi augalai, skirtingai reaguoja į tręšimą per lapus. Augalai su storais lapais, ar storu vaškiniu sluoksniu (brassicas) pasisavina vandenį ir maisto medžiagas sunkiau (Fernandez, 2023). Augimo tarpsnis taip pat turi įtakos. Dauguma augalų geriausiai pasisavina elementus esant stipriam vegetaciniam augimui.
 • Oro sąlygų: augalai pasisavina maistines medžiagas optimaliai kai elementai patekę ant lapų nenudžiūva per greit. Idealios sąlygos yra esant aukštai oro drėgmei, vidutinei temperatūrai, nekaitriai saulei ir žemam vėjo greičiui (WUR, 1994). Geriausias panaudojimo laikas yra anksti ryte ar vėlai vakare.
 • Produkto kokybės: elementai sudarantys kompleksiniu junginius su organiniais agentais yra stabilesni, geriau pasisavinami nei produktai, kuriuos sudaro tiesiog aktyvus elementas (Alexander, 2016). Svarbu yra ne vien produkto kaina, bet ir kaip produktas buvo sukurtas.
 • Purškimo technikos: tręšimui per lapus naudojamas įprastas purkštuvas. Purkštukai, kurie paskleidžia smulkius lašelius užtikrina geriausią lapų padengimą. Atkreipkite dėmesį į tai kai renkatės purkštukus.

Rizikos

Tręšimas per lapus gali būti atliekamas su tam tikra rizika. Lapų nudeginimas dažniausias pasitaikantis atvejis. Tai nutinka dėl per didelės naudojamos normos, arba kai esančios trąšos ant lapų nudžiūva per greitai. Skirtingų produktų maišymas taip pat gali būti rizikingas, ne visos medžiagos gali būti naudojamos viename purkštuve. Visada rekomenduojama pasitikrinti produktų instrukcijas.

Elementų kompleksavimas organiniais agentais

Soiltech siūlo įvairius produktus, skirtus tręšimui per lapus. Unikalumas produktų slypi tame jog elementai sudaro kompleksinius junginius su organiniais agentais. Reiškiasi jog elementai kaip manganas ar varis yra apgaubtas organine molekule. Šis būdas turi pranašumų palyginus su sintetiniais chelatais ar visai necheluotais elementais:

 • Trąšos yra ne tokios agresyvios, žymiai sumažėja rizikas nudeginti lapus.
 • Elementai lengviau patenka į augalus per lapus.
 • Elementai yra stabilesni, lengviau maišosi su skirtingais produktais.

Tyrimai

Tyrimų ir inovacijų skyrius nuosekliai dirba kuriant naujus produktus savo modernioje bandymų stotyje. Tikslas yra surasti būdus kaip sukurti saugias formuluotes augalui ir tuo pat metu užtikrinti efektyvų elementų įsisavinimą. Automatinė purškimo technologija leidžia rasti optimalias normas iki kokio naudojamo kieki augalo lapai yra nepažeidžiami. Soiltech kompanija šiam tikslui naudoja jautriausius augalus tokius kaip ridikėlius ir pupas. Po bandymų moderniame šiltnamyje seka bandymai laukuose praktinėmis sąlygomis.

Jei norite sužinoti daugiau apie Soiltech produktus skirtus tręšimui per lapus prašau kreipkitės čia.

Dalintis šia žinute