Grūdinių kultūrų augimo ciklas: sėklos pasėjamos, tada vyksta vegetacinis augimo etapas, po to reprodukcinis, galiausiai grūdas subręsta ir sėklos yra panaudojamos kitam sezonui. Visos grūdinės kultūros turi vegetacinius ir reprodukcinius etapus, kuriuos galima suskirstyti į tam tikrus tarpsnius. Nuspėjant kokius tręšimus atlikti skirtingoms augimo stadijom, galima teigiamai įtakoti augalų augimą. Galima sakyti, jog tam tikrų elementų naudojimas skirtingais etapais yra efektyvesnis būdas nei tiesiog pagrindinis ,,foninis‘‘ tręšimas.

Pasirinkti augimo etapą

1 etapas Žemės paruošimas sėjai
1 etapas

Žemės paruošimas sėjai

Šitam tarpsniui pagrindinis akcentas yra žemės paruošimas sėjai. Gerai išdirbta, laidi, drėgna žemė naudinga geram šaknų vystymuisi, vegetacijai, vandens ir maistinių medžiagų pasisavinimui. Tinkama dirvožemio struktūra ir humuso kiekis pagerina fizines ir chemines dirvožemio charakteristikas.

Šiuo etapu Soiltech neturi ką pasiūlyti.

2 etapas Sėja
2 etapas

Sėja

Tolygiam sėklos sudygimui aplinkos sąlygos turi būti tinkamos. Svarbus yra sėjos laikas, sėjimo technika, žemės paruošimas. Geram augalui augimui, svarbu kad būtų geras sudygimas iki žiemos, tokiu būdu stipresnis augalas tampa atsparesniu šalnoms.

Šiuo etapu Soiltech neturi ką pasiūlyti.

3 etapas Dygimas ir šaknų vystymasis
3 etapas

Dygimas ir šaknų vystymasis

Dygimas prasideda tada kai atsiranda sėklos ir drėgmės kontaktas. Nuo šios akimirkos prasideda šaknų vystymasis. Trys lapai yra suformuojami šitame etape ir šaknų ilgis pasiekia 40-50 cm.

Šiuo etapu Soiltech neturi ką pasiūlyti.

4 etapas Krūmijimasis
4 etapas

Krūmijimasis

Iš lapų pradeda formuotis ataugos. Tuo pačiu metu, krūmijimosi etapu, šaknų sistema tampa vis didesnė. Vešli šaknų sistema užtikrina vandens ir maistinių medžiagų pasisavinimą iš dirvožemio.

Augalas turi vis didėjanti poreikį maistinėms medžiagoms. Tręšimas per lapus 2 l/ha Opima Leaf-NPK+* ir 0,5-1l/ha Optima Leaf-Mn+ gali padėti augalui šitame etape.

*Šis produktas reikalauja registracijos šalyje. Šiuo metu prekiaujamas tik Olandijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje.

Susiję produktai

5 etapas Stiebo ilgėjimas
5 etapas

Stiebo ilgėjimas

Stiebo ilgėjimo etapas trunka kelias savaites. Šiam tarpsniui būdingas lapų ir stiebų biomasės augimas. Pasiekti šį augimą reikia aukštos fotosintezės efektyvumo.

Maistinių medžiagų poreikis šitame etape taip pat išlieka aukštu. Rekomenduojama šitame etape 2 l/ha Optima Leaf NPK*+ kartu su 0,5-1 l/ha Optima Leaf-Mn+.

Varis yra nepakeičiamas elementas stiebo augimo etape. Vario trūkumas stipriai sumažina lignino formavimąsi, ir dėl to stiebas gali tapti silpnas, taip padidėja rizika išgulimui. Du arba trys purškimai 1,5 l/ha Optima Leaf-Cu+ rekomenduojama šitame etape.

*Šis produktas reikalauja registracijos šalyje. Šiuo metu prekiaujamas tik Olandijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje.

Susiję produktai

6 etapas Varpos formavimasis
6 etapas

Varpos formavimasis

Stiebo ilgėjimo etapo pabaigoje, augalas pereina į reprodukcinį, varpos formavimo etapą. Šiuo etapu maistinių medžiagų poreikis išlieka aukštu.

Šiame laikotarpyje ypač svarbus yra varis. Šio elemento trūkumas gali nulemti suformuotą, tačiau neužpildytą grūdais varpą. Rekomenduojama 1 l/ha Optima Leaf-Cu+ geram varpų formavimuisi.

Susiję produktai

7 etapas Grūdo užpildymas ir branda
7 etapas

Grūdo užpildymas ir branda

Grūdo užpildymo etapas pasižymi stipriu grūdų didėjimu. Augalo augimo ciklas eina į pabaigą, ir lapai pradedi vysti. Grūdo svoris taip pat sparčiai didėja. Drėgmės lygis grūduose mažėja, tokiu būdu tapdamas kietesniu ruošiasi ilgam sandėliavimosi laikotarpiui. Grūduose yra sukaupta proteinų ir angliavandenių. Tręšimo strategija gali įtakoti proteino/angliavandenių santykį.

Azotas svarbus komponentas proteinui, apie 80% azoto, ką augalas pasisavina sezonu metu nukeliauja tiesiai į grūdą.

Jei azoto lygis yra žemas augale, rekomenduojama panaudoti 1l/ha Opima Leaf-NPK+*

Kalis ypač svarbus grūdo užpildymui. Kalis atsakingas už cukraus ir angliavandenių transportavimą į augalą. Rekomenduojama 2,5-5 l/ha Opima Leaf-K.

*Šis produktas reikalauja registracijos šalyje. Šiuo metu prekiaujamas tik Olandijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje.

Susiję produktai

Gauti testo rezultatus? Prašyti testo rezultatų